Curling

Ešte ste curling nehrali? Je najvyšší čas si to vyskúšať! Tento, na Slovensku ešte málo známy šport, si získava stále viac a viac fanúšikov aj u nás. Pridajte sa k nim a odneste si úplne nové zážitky a skúsenosti. Buďte medzi prvými, ktorí spoznajú tento olympijský šport.

Čo je curling?
Curling je hra, ktorá sa hrá na špeciálne upravenej ľadovej ploche zimného štadiónu. Proti sebe hrajú dva štvorčlenné tímy. Každý tím má sadu 8 kameňov farebne odlíšených od kameňov súpera, curlingovú obuv a špeciálne metličky. Základom hry je odhadzovanie kameňov po ľadovej ploche z hacku na jednom konci dráhy do kruhov na druhom konci dráhy. Zametaním dráhy, na ktorej povrchu sú zamrznuté kvapôčky vody sa predlžuje jazdná dráha kameňa. Cieľom hry je umiestniť čo najviac svojich kameňov čo najbližšie ku stredu cieľových kruhov, bližšie, než sú umiestnené kamene súpera.

Aktivita zahŕňa:
prenájom dráhy
profesionálneho inštruktora
odborný výklad pravidiel a úvodu do curlingu
kamene a metličky

Kde si môžem curling zahrať a čo si mám vziať so sebou?
Nadšencom tohto športu k dispozícii dve curlingové haly s dvoma dráhami a to na zimnom štadióne V. Dzurillu v Ružinove a v Ice Aréne v Lamači. Keďže vo vnútri zimného štadiónu sa teploty pohybujú okolo 8-10°C, odporúčame teplejšie športové oblečenie, ktoré hráčovi umožňuje voľne sa pohybovať a zohýbať sa. Všetku potrebnú vystroj od nás dostanete. V priestoroch zimného štadiónu vám môžeme pripraviť chutný catering.